Mühendis Bilim / Projeler / Ucuz Elektrikli Kaykay Nasıl Yapılır?

Ucuz Elektrikli Kaykay Nasıl Yapılır?

Hasan Eren EMİR | 5 Haziran 2016, 20:15 | Projeler | 6401 görüntülenme

Şu sıralarda elektrikli araçlar oldukça popüler durumdalar. Elektrikli arabalar, bisikletler, derken şimdide elektrikli kaykaylar oldukça ilgi çekiyor.

Ancak bu kaykayların da fiyatı 1000$ ın üzerinde. Peki daha ucuz fiyata ve el emeğimizle bu projeyi gerçekleştiremez miyiz? Bu soruya cevaben Interesting Engineering sitesinde tüm paraçaları 99$ a toplanan bir elektrikli kaykay projesi gerçekleştirilmiş.

Gerekli olan motor gücünün matkapla sağlandığı kaykayda, heryerde bulabileceğiniz birkaç mekanik parça ile elektrikli kaykay projesi gerçekleştirilmiş. Youtube üzerinde yayınlanan oldukça eğlenceli videoda da adım adım kaykayın yapımı gösterilmiş.

Video

Yapımı oldukça kolay ve keyifli öğle değil mi? 🙂 Biraz daha planlı bir çalışma ve ek malzemelerle oldukça ilgi çekici bir proje ortaya çıkarılabilir. Umarım bu proje proje severlere fikir olur. 🙂

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ