Mühendis Bilim / Gelişmeler / Araçlar / Yeni Japon X-2 Savaş Uçağı Testte!

Yeni Japon X-2 Savaş Uçağı Testte!

Hasan Eren EMİR | 6 Haziran 2016, 15:58 | Araçlar | 2279 görüntülenme

Günümüzde hava kuvvetleri, ordu gücünün en önemli bölümü haline geldi. Tüm ülkeler kendi savaş uçaklarını üretmenin peşindeler. Japonya da, yeni savaş uçağı X-2 uçuşlarına başladı!

Hava savunması ve hava saldırısı, günümüzün en önemli askeri bölümlerinde başı çekiyor. Bu bağlamda hemen hemen her ülke kendi savaş uçakları üretip, tam kontrolü kendi ellerinde tutmak istiyor. Bu ülkelerin son örneği de Japonya oldu. Japonya, yeni savaş uçağı X-2 için ilk uçuş testlerine başladı.

Japon X2 Saavaş Uçağı

Japon savaş uçağı X-2 uçuş testleri başladı!

Aktarılan bilgilere göre Japon X-2 savaş uçağı, saldırıdan ziyade hava savunması için tasarlanmış ve bu bağlamda kullanılmak isteniyor. Bunların dışında X-2 savaş uçağı ile ilgili çok detaylı teknik veriler, henüz resmi olarak dile getirilmiyor. Yeni Japon savaş uçağı X-2’nin ilk test uçuşuna ait video da yayınlandı.

İşte Japon savaş uçağı X-2’nin ilk kalkış videosu:

Kaynak: shiftdelete.net

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ