Mühendis Bilim / Gelişmeler / Teknoloji / Galaxy Note 7 İris Tarayıcısıyla Gelecek

Galaxy Note 7 İris Tarayıcısıyla Gelecek

Hasan Eren EMİR | 30 Haziran 2016, 18:46 | Teknoloji | 1369 görüntülenme

Samsung Note 7’nin ön panel fotoğrafları internete sızdırıldı. Görünüşe göre Samsung, kullanıcılarına iris tarayıcısı barındıran bir Galaxy Note 7 sunacak.

Samsung’un phablet çözümü Note serisinin gelecek üyesi olan Galaxy Note 7, iris tarayıcısıyla gelebilir. Elimize son ulaşan sızıntılar, cihazın ön kapak panellerini gösteriyor. Buradan yola çıkarak Galaxy Note 7’de iris tarayıcısı olacağı düşünülüyor.

Galaxy Note 7 Twitter’dan sızdırıldı

Daha önce Note 7’de iris tarayıcısı olacağına dair söylentiler bulunuyordu, ancak bu fotoğraflara baktığımızda gelecek üyenin iris tarayıcısına sahip olacağına kesin gözüyle bakılabilir. 7 Ağustos’ta piyasaya resmî olarak tanıtılacak olan telefona dair bu bilgiler, Twitter’da @onleaks hesabı üzerinden geldi.

Note7 ve S7 Ön Panelleri

Fotoğrafa bakıldığında Samsung Galaxy Note 7’nin 5.8 inçlik bir ekranı olması söz konusu. İki kenarı da kıvrımlı olan telefon panelinin üst kısmında, iris tarayıcısı olacağını gösteren bir sensör boşluğu görünüyor.

Daha önce Samsung, iris tarayıcısıyla alakalı yaptığı patent başvurusuyla gündeme gelmiş ve bu işlemin gerçeğe dökülebilmesi için telefonda 3 adet lense ihtiyaç duyulacağını söylemişti. Note 7’nin ön panel sızıntısında gördüğümüz 3 lens de bu duruma işaret ediyor.

Note 7 Ön Panel

Logodan feragat

Bu lenslerin ekranın üzerine yerleştirilmesi gerekiyor. Bu sebepten ötürü, görünüşe göre Samsung, kendi logosunu ekranın üstüne koymaktan da vazgeçecek. Zira logo da orada olursa, ekranın üstündeki kısım çok uzun olacaktır ve nahoş bir görüntü oluşturabilir.

Kaynak: shiftdelete.net, http://shiftdelete.net/galaxy-note-7-iris-tarayicisiyla-gelecek-72973

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ