Mühendis Bilim / Gelişmeler / Uygulama / Yazılım / Programlama / Android 7 Nougat İsmi İle Çıkıyor

Android 7 Nougat İsmi İle Çıkıyor

Hasan Eren EMİR | 30 Haziran 2016, 23:26 | Uygulama / Yazılım / Programlama | 1708 görüntülenme

Google I/O 2016 etkinliğinde Android in 7. sürümü olan Android N sürümünün çıkış tarihini duyurmuştu. Bir süredir Android N ismi ile anılan sürüm artık tam ismine de kavuşmuş durumda; Android Nougat.

Android

Android 7 Nougat Yeni Özellikler

Bir çok yeni özellik ile gelmesi planlanan Nougat özellikle multitask özelliği ile ön plana çıkıyor. Daha açık bir ifade ile artık mobil cihazlarımız bilgisayarlardaki gibi çoklu sekme özelliğine sahip olacaklar ve iki farklı programı tek bir ekran üzerinden kullanabileceğiz.

Kilit ekranı içinde yeni bir özellik söz konusu; mobil cihazlarımız kilitli haldeyken kilit ekranından mesaj yanıtlama gibi ek özelliklerde yeni sisteme dahil edilecek.

Ayrıca Nougat ile cihazların ilk açılışında çıkan “Android Başlatılıyor” animasyonu da artık gösterilmeyecek.

Android 7 Nougat Grafik ve Performans Özellikleri

Yeni Vulkan Grafik API biriminin kullanılması planlanan Nougat’ ın grafiksel olarak çok daha iyi bir deneyim yaşatması planlanıyor.  Ayrıca %75 lik bir performans artışını da beraberinde getireceği alınan bilgiler arasında.

Android N

Android 7 Nougat Güvenlik Özellikleri

Sistem güvenliği açısındanda Nougat’ da bir çok yenilik mevcut; sistem arayüzü arkaplanda sürekli olarak güncellenecek ve sistem üzerinden direk olarak dosya şifrelemesi yapılabilecek.

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP
 1. Avatar
  hasan, 1 Temmuz 2016 - 20:23 'de demiş ki:
  hasan

  Teknoloji hergün güncelleniyor yetişemiyoruz. Telefonlar 2 seneyi geçmeden eskiyor. 7’yide eski telefonlar kaldırmaz zaten

 2. Avatar
  Bora, 1 Temmuz 2016 - 18:45 'de demiş ki:
  Bora

  Ekşi sözlük ve diğer sözlüklerde çok fazla Nurullah oyu gitmişti ama,işte Android yöneticileri bizim oyları saymamış heralde.Rahat 5 milyon tane oy zaten inci sözlükten çıkmıştı.Diğerlerini saymıyorum bile siz düşünün…


PAYLAŞ