Mühendis Bilim / Gelişmeler / Teknoloji / Kendi Deneyimlerimle Logitech m238 İncelemesi

Kendi Deneyimlerimle Logitech m238 İncelemesi

Tolgahan Üzün | 22 Temmuz 2016, 4:31 | Teknoloji | 1939 görüntülenme

Maus dendiğinde akla ilk gelen isim olan Logitech, uzun pil ömürlü ve sağlam ürünler çıkartarak her kullanıcıya uygun türden maus ürettiğini söylemem gerek bile yok. Yaklaşık 1 ay bir bilgisayar toparladım. Bu bilgisayarın yanında eksik olan parçalarımdan biri olan maus için Logitech m238 cihazını tercih ettim. Bu cihaz için kısa ama alacak arkadaşlar için güzel bir yorum/ tanıtım tadında bir yazı paylaşmak istiyorum.

Logitech m238 İncelemesi

Öncelikle bu maus’ın amacı yüksek performans veya extrem bir konfor değil. Günlük kullanımda olabildiğinde yeterli performans vermek ve kullanıcıya kolay bir kullanım hissiyatı tattırmak. Ancak iddaalı olduğu bir noktada bulunuyor! O da tasarım!

Öncelikle görünüş açısında güzel bir hava katan bu maus, benim içimi açıyor. Kullanırken veya gözüm çarparken, görünüşünden mutlu oluyorum diyebilirim. Ayrıca bir yazılım geliştirici olarak bana yeterli bir performans sunduğunu da hatırlatayım.

 

Logitech m238 Oyun Oynanır mı?

Bu maus ile giriş seviyesinde bir kullanıcı için oyun oynamak sorun olmayacaktır. Ancak orta seviyede bir oyuncu iseniz, zaten bu soruyu sormazsınız diye tahmin ediyorum.

61Gj2IsYilL._SL1242_

Logitech m238 Pil Ömrü Nedir?

Öncelikle kendi içinde bulunan pil ile devam ediyorum. Bilgisayarımda bir yazılım aracılığı ile baktığımda 1 ayda %10 gibi bir kullanım söz konusu olmuş. Yani çok çok iyi bir seviyede pil tüketiyor. Zaten tanıtımında da 1 pil 1 yıl dayanır diye bir ibare alıyor.

Logitech m238 Özellikleri

  • Yükseklik/En/Derinlik: 95/55/38.7 mm
  • Pil dahil ağırlığı: 84 g
  • Unifying kullanım özelliği
  • 1000 dpi
  • 4 GHz Logitech Gelişmiş kablosuz bağlantı
YAZAR BİLGİSİ
Tolgahan Üzün
Yardımcı Yönetici
Biyografi

Karadeniz Teknik Üniversitesi 4. Sınıf Bilgisayar Mühendisi Öğrencisiyim. Yazılım alanında alaylı ve 7 yıldan fazladır web işleriyle ilgileniyorum. Teknolojiye ilgi alanımla alakalı bir yatkınlığım bulunmakta. Yazılım haricinde Açık Kaynaklı Donanımlarla da ilgileniyorum. MühendisBilisim‘de yazılarımla keyif geçirmeniz yanında bilgi dolu zaman geçirmeniz dileğiyle…

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ