Mühendis Bilim / Arduino Çeşitleri / Arduino Çeşitleri

Arduino Çeşitleri

Hasan Eren EMİR | 25 Temmuz 2016, 22:22 | Arduino Çeşitleri | 1776 görüntülenme

Merhabalar. Bildiğiniz üzere sitemizde arduino dersleri ile ilgili içerikler yayınlamaktayız. Bu derslerin içerikleri genellikle Arduino UNO kartı üzerinde gerçekleştiriyoruz. Ancak arduino projelerinin gerçekleştireceğiniz amaca göre kullanabileceğiniz bir sürü farklı kartı daha bulunuyor. Linux ve Android tabanlı kartlardan, wifi ve bluetooth eklentili kartlara kadar bir çok çeşit mevcut.

Arduino derslerinde yaptığımız işlemlerin çoğu arduino kartlarının bir çoğunda aynı şekilde oluyor. Bu sebeple verdiğimiz eğitimlerin diğer çeşit arduino kart kullanıcıları içinde daha etkili ve anlaşılabilir olması, farklı arduino kartları kullanmak isteyenler için rehber oluşturmak gibi sebeplerle Arduino Çeşitleri kategorisi oluşturduk.

Arduino hakkında Türkçe kaynak bolca mevcut, fakat verilen bilgiler genellikle parça parça. Bu sebeple Arduino hakkında tam manası ile rehber oluşturmayı hedefliyoruz. Bu kategori ile tüm arduino kartlarının tanıtımlarını, incelemelerini ve özellik bilgilerini sunarak bu hedefe yaklaşmayı düşünüyoruz.

Umarız faydalı bir kategori oluşturmuş oluruz.

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ