Mühendis Bilim / Gelişmeler / Gereçler / Kaybolmayan Şemsiye

Kaybolmayan Şemsiye

Hasan Eren EMİR | 4 Mart 2016, 15:12 | Gereçler | 1355 görüntülenme

Akıllı teknolojiler artık yaşamın her alanına girmeye başladı. Dünyaca ünlü Davek firması, yeni geliştirdiği şemsiye ile buna bir yenisini daha ekledi. En çok unutulan eşyalar arasında şüphesiz şemsiye bulunuyordur. Firma ise kullanıcılarına kendini unutturmayan şemsiye sunmak istiyor.

Çalışma Şekli

Şemsiyenin sapına yerleştirilmiş bluetooth modülü sayesinde, kullanıcı Adroid veya iOS cihazına yüklediği Davek uygulaması ile şemsiyesini eşleştiriyor. Bu aşamadan sonra kullanıcı, şemsiyesinden 9-10 metre civarında uzaklaştığı anda uygulama sesli bildirim ile uyarı veriyor.

Hava Tahminleri

Yağmur

Ayrıca Davek uygulaması kullanıcıya hava tahminlerini de sunuyor. Böylelikle kullanıcının şemsiyesini yanına alıp almama konusunda karar vermesine yardımcı oluyor. Sistemin kullanışlılığı tartışmaya açık olsa da farklı eşyalar ve cihazlar üzerinde kullanılması fikri kulağa oldukça güzel geliyor.

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ