Mühendis Bilim / Projeler / Hayatta Kalma Kayası

Hayatta Kalma Kayası

Hasan Eren EMİR | 16 Mart 2016, 20:48 | Projeler | 1805 görüntülenme

Gün geçmiyor ki ilginç bir çalışma daha yapılmasın. Medya sanatçısı Aram Bartholl’ un projesinin temeli bir kayaya dayanıyor. Esrarengiz değil, sıradan bir kaya.

Keepalive Kayasına Açılan Boşluk

Bartholl oldukça büyük bir kaya bulup üzerine boşluk açarak, ismine “keepalive (hayatta kal)” dediği projesine başlamış.

Keepaive Kayasının İçi

Bu boşluğa, termal jeneratör, Wi-Fi verici ve içerisine yığınla veri doldurduğu USB bellek yerleştirmiş.

Keepalive Kayası Yanında Ateş

Keepalive kayası, Almanya Neuenkirchen’ de ormanın ortasında gayet sıradan gözüküyor. Fakat yeterince yakınında ateş yakınca içerisinde bulunan termal jeneratör çalışmaya başlayarak Wi-Fi vericiyi aktif hale getiriyor.

Keepalive Kayası Belgeleri

Üzerindeki USB bellekten gelen verileri yayınlayan Wi-Fi vericiye akıllı cihazınızla bağlanarak ihtiyaç duyduğunuz bir çok klavuzu indirebiliyorsunuz. Bu bellek içerisinde hayatta kalma derslerinden bilgisayar programcılığına kadar, o kadar çok klavuz varki kendi medeniyetinizi bile kurabilirsiniz 😀

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ