Mühendis Bilim / Gelişmeler / Teknoloji / Usb Bellekler Artık Daha Güvenilir

Usb Bellekler Artık Daha Güvenilir

Hasan Eren EMİR | 18 Mart 2016, 11:25 | Teknoloji | 1591 görüntülenme

Günlük hayatta her yerde görmeye alıştığımız usb belleklerin güvenirliği tartışılır konumda. Bu cihazların, özellikle özel projeleriniz ve çalışmalarınız için bir adım daha güvenilir olmasını istemez miydiniz? Bellek üretiminde öncü firma Kingston bu amaç için kolları sıvamış ve DataTraveler serisine DataTraveler 2000 ürününü eklemiş.

Kingston Datatraveler 2000 Dış Görünüş

Alışılmış tasarımın dışında metal bir kılıf içerisinde bulanan belleği kılıfından çıkardığınız an biraz daha şaşırıyorsunuz. Bellek üzerinde numerik klavye bulunuyor ve bu tuşlar sayesinde kendinize özgü pin şifresi belirleyebiliyorsunuz. Şifrelenen dosyaların yabancı ellere geçmemesi için pin şifresinin 10 kez ardı ardına yanlış girilmesi durumunda bellek içeriğini siliyor.

Kingston DataTraveler 2000 Kılıf

AES 256 bit şifreleme sistemine sahip bellek özel verilerin korunması konusunda oldukça iddialı gözüküyor. Usb 3.1 desteğine sahip olacak belleğin 32 ve 64 gb lık sürümleri 135 mb/sn okuma ve 40 mb/sn yazma hızına, 16 gb lık bir diğer sürüm ise 120 mb/sn okuma ve 20 mb/sn yazma hızına sahip olacak. Belleğin yakın zamanda satışa sunulması bekleniyor.

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ