Mühendis Bilim / Gelişmeler / Teknoloji / Artık Akıllı Telefonlar Kamera İle Matematiksel İşlemleri Çözebilmekte

Artık Akıllı Telefonlar Kamera İle Matematiksel İşlemleri Çözebilmekte

Hasan Eren EMİR | 25 Ekim 2015, 12:15 | Teknoloji | 1145 görüntülenme

Akıllı telefonlar çıktığından beri hesap makineleri geçmişte olan bir şey haline gelmiştir,  şimdi ise Potomath adında yeni bir uygulama hesap makinelerini geçersiz kılabilir.

Potomath Uygulama 2

Potomath uygulama olarak bir öğretmenin en kötü kabusu olabilir. Birkaç saniye içinde denklemler ve hesaplamalar çözebilme yeteneğine sahip olan uygulama , öğrencilerin ev ödevlerinin karmaşık olmayan kısmının çözümünü sağlayacak kabiliyete sahiptir. Mikroblink tarafından düzenlenen Photomath, denklemleri çözmek için telefon kamerasını kullanır ve daha sonra size adım adım o problemin çözüm yöntemini öğretir.  Photomath, kesirleri de çözebilir, 246 kök bulabilir ve hatta basit, x e bağlı denklemleri çözebilir. Uygulama buradaki x ile çarpma işareti olan x ide birbirine karıştırmıyor.

Potomath Uygulama 3

Uygulama hiç beklemeden matematik problemlerinin okumasını , kullanılan görsel karakterlerin onaylanması yöntemi ile çalışır, sonra yaptığı işlemleri ve son sonucu gösterir . Fakat uygulama henüz el yazısını çözümlemeyi başaramadı.

Potomath Uygulama 4

Photomath Hırvatistan’da geliştirdi.  Londra da Twechcrunch Discupt Konferansında başlatılan uygulama Windows ve IOS telefonlar için uygun bulundu. Android telefonlar için versiyon 2015 in başlarında çıkmış olacak.

 

Photomath çalışmalarının nasıl olduğunu aşağıdaki videoda gösteriyor…

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ