Mühendis Bilim / Gelişmeler / Gereçler / Yeni Nesil Akıllı Ayakkabı

Yeni Nesil Akıllı Ayakkabı

Hasan Eren EMİR | 27 Nisan 2016, 15:51 | Gereçler | 1961 görüntülenme

Akıllı cihazlara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Teknoloji firmaları artık neyi akıllı hale getireceklerini şaşırmış durumdalar. 🙂 Şimdi de Li-Ning ve Xiaomi ortak ürünü olan akıllı ayakkabılar gün yüzüne çıktı.

Akıllı Ayakkabı Özellikleri

Çinli spor firması Li-Ning ve ürettiği telefon ve çeşitli teknolojik cihazlarla adını son dönemde sıkça duyduğumuz Xiaomi birlikteliğinden çıkan akıllı ayakkabı, Li-Ning Smart Shoes adı ile satışa sunulmuş durumda. Üzerine yerleştirilmiş sensörler sayesinde kullanıcıların yaktıkları kalori miktarını, attıkları adım sayısını ve kat ettikleri mesafe gibi bilgileri kaydederek bluetooth aracılığı ile akıllı telefonlar için tasarlanmış uygulamasına gönderiyor. Verilerin doğru analiz edilmesi için ayakkabı üzerinde askeri sınıf sensörler kullanılıyor.  Ayrıca ayakkabının basınca dayanıklı, terleme önleyici ve su geçirmez şekilde üretildiği verilen bilgiler arasında.

Akıllı Ayakkabı Çeşitleri

Ayakkabının günlük kullanım ve spor için üretilen iki çeşiti bulunuyor. Günlük kullanım için tasarlanan ayakkabı 32$ dan, spor için olanı ise 64$ dan satışa sunulmuş.

Kaynak: Gizchina

YAZAR BİLGİSİ
Hasan Eren EMİR
Yönetici
Biyografi

Merhabalar. Ben MühendisBilim’ in yöneticisiyim. Çocukluğumdan beri elektik-elektronik ve yazılım alanlarına duyduğum büyük ilgi sebebiyle üniversite eğitimimde bu alana yöneldim. Halen Atatürk Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’ nde eğitim görmekteyim. Bunun yanında kendi projelerim üzerinde çalışmalarımı sürdürüyorum. Bilim, teknoloji, mühendislik alanlarından gelişmeleri duyuracağım ve diğer projelerimi de yayınlayacağım bir platform ihtiyacından doğan bir diğer projem; MühendisBilim için desteklerinizi bekliyor, iyi okumalar diliyorum.

BENZER GÖNDERİLER

FACEBOOK İLE YORUM YAP

YORUM YAP


PAYLAŞ